Fajna restauracja włoska Kraków

Fajna restauracja włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, pożywne oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują równie pyszne dania takie jak canelloni, polentę czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją należy zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w menu można znaleźć też mniej typowe dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność i dania z wielu miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Posiłek na włoską modę bez wyjątku powinien obejmować również trunek. Kieliszek czerwonego wina to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. kuchnia włoska Kraków Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro i monti z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi posiadać nie mały wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia warto poszukać restauracji, która jest w stanie podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film

Podobne artykuły

14 grudnia 2014Odnośnik bezpośredni